Balustrady: schodowe i balkonowe

/Balustrady: schodowe i balkonowe
Balustrady: schodowe i balkonowe2017-11-06T10:53:40+00:00

Balustrady schodowe i balkonowe

są pięknym dodatkiem każdej posesji oraz idealnym dopełnieniem każdego wnętrza domu.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji.

Balustrady schodowe – piękno na lata

Na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się balustrady kute. Wykonane najczęściej ze stopów metali nieżelaznych lub stali odpornej na korozję są ozdobą niejednego domu. Można je wykorzystywać we wnętrzach (np. jako balustrady przy schodach) lub na zewnątrz (na balkonach, tarasach, gankach i wejściach do domu). W zależności od przeznaczenia stosuje się różne wzory. Balustrady do wnętrz są zazwyczaj delikatniejsze i lżejsze, by nie przytłaczać wnętrza ciężkimi ozdobami.

Wybór balustrad kutych jest wyborem na lata. Wykonane z odpornych materiałów, nie poddające się upływowi czasu, na długo zagoszczą w otoczeniu domu. Na rynku dostępne jest wiele wzorów i modeli, które można dopasować do każdego wnętrza i ogrodu. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, by balustrada ładnie komponowała się z wystrojem i nie zaburzała harmonii otoczenia.

Balustrady balkonowe

Wygląd balustrad balkonowych dobierany jest do stylu domu i innych elementów otoczenia (np. ogrodzenia). Wśród dostępnych wzorów największym powodzeniem cieszą się klasyczne kształty (w orientacji pionowej lub poziomej) oraz balustrady zdobione motywami kwiatowymi lub geometrycznymi.

Przy wyborze ograniczeniem jest kształt balkonu – najłatwiej znaleźć coś na balkony kwadratowe lub prostokątne. W przypadku kształtów niestandardowych konieczne będzie indywidualne zaprojektowanie balustrady. Zdolny kowal-metaloplastyk na podstawie opisu klienta i porównania do posiadanych wzorów jest w stanie wyczarować prawdziwe cudeńko.

Przy balustradach balkonowych warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na wysokość. Powinny zabezpieczać przed przypadkowym wypadnięciem i zapewniać wygodne oparcie na poręczy. Gdy w domu są małe dzieci warto wybrać nieco węższy rozstaw balasek, by uniemożliwić maluchowi przejście lub uwięźnięcie między metalowymi elementami. Balustrada balkonowa nie może wówczas zawierać żadnych ostrych elementów (uwaga przy wyborze dekorów!).

Balustrady schodowe wewnętrzne

Balustrady schodowe do wnętrz różnią się od modeli montowanych na świeżym powietrzu. Przemawia za tym nie tylko praktyka, ale również estetyka.

Balustrada schodowa wygląda pięknie w łączeniu z innymi elementami np. szkłem lub drewnem. Jednak ze względu na podatność na uszkodzenia i niską odporność na warunki atmosferyczne stosuje się takie połączenie głównie we wnętrzach. Zewnętrzne balustrady schodowe zazwyczaj są w całości wykonane ze stali lub stopów metali, odpornych na zmiany temperatur i opady.

Balustrady są najważniejszym elementem zabezpieczającym balkony, tarasy i schody.

Oferujemy wykonanie i montaż balustrad metalowych kutych, balustrad stalowych i balustrad ocynkowanych. Balustrady montowane na zewnątrz są ponadto zabezpieczane poprzez cynkowanie ogniowe oraz malowanie piecowe.

W projektowaniu balustrad, tak na balkonach jak i schodach, aspekt bezpieczeństwa i trwałości jest niezwykle ważny. Dotyczy samego materiału, jak również mocowania, czy wreszcie kształtów. Co ważne dbałość o bezpieczeństwo nie musi stać w sprzeczności z estetyką. Kute balustrady można kształtować dowolnie i zgodnie potrzebą klienta. Mogą być bardzo proste, niemal monumentalne albo też przyozdobione różnorodnymi wzorami.

Gdańsk, Kraków, Szczecin – nieważne, wykonujemy balustrady dla klientów na terenie całego kraju. Wszystkie projekty i realizacje wykonują fachowcy z wieloletnim doświadczeniem.

Kute balustrady z samej swej natury przyciągają uwagę. W związku z pełnionymi funkcjami znajdują się w bardzo eksponowanych miejscach. Ważne jest zatem odpowiednie dopasowanie do stylu całej budowli.

Mogą korespondować z tradycyjnymi stylami architektonicznymi minionych epok, odsyłając nawet do odległych czasów gotyku lub wkomponować się w postmodernistyczny układ wnętrza. W tym wypadku uwzględniamy zarówno charakter samej budowli oraz indywidualne wymagania klienta.

Balustrady – zarówno schodowe i balkonowe powinny być wygodne w użytkowaniu i trwałe. Takie właśnie tworzymy w firmie Kowalstwo artystyczne Janowicz.