Najlepsza oferta: Balustrady kute schodowe i balkonowe

/Najlepsza oferta: Balustrady kute schodowe i balkonowe
Najlepsza oferta: Balustrady kute schodowe i balkonowe2017-11-06T11:05:24+00:00

Balustrady. Najlepsza oferta balustrad schodowych i balkonowych.

Zobacz galerię wybranych realizacji.

Jak wybrać balustrady?

Wybór balustrad jest wyborem na lata, dlatego też trzeba poświęcić mu trochę czasu. Najczęściej brane pod uwagę kryteria są cztery: wymogi techniczne, użyteczność, estetyka i cena.

Balustrady schodowe – wygoda

Kute balustrady schodowe są bardzo praktyczne i zgodne ze wszystkimi wymogami prawa budowlanego. Staramy się tworzyć takie wzory, żeby oprócz pięknego wyglądu spełniały również swoje funkcje. Muszą dawać oparcie i zabezpieczać przed upadkiem z wysokości. Dlatego też warto zwrócić uwagę na wysokość wybranego modelu, jak również na szerokość rozmieszczenia balasek. To drugie jest szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta, które mogłyby przecisnąć się między słupkami.
Bardzo ważny jest też kształt. Zgodnie z wymogami prawa, balustrada zewnętrzna musi być zrobiona tak, by dzieci nie mogły się na nią wspiąć. Zamiast więc tradycyjnych „drabinek”, w pracowni metaloplastyki można wybrać inny, bezpieczniejszy wzór (np. roślinny). Zasłoni on wszystkie niebezpieczne, wolne przestrzenie, a zaokrąglone elementy uniemożliwią maluchom wejście na poręcz.

Balustrady balkonowe – ergonomia

Projektowane przez nas kute balustrady są wygodne i wytrzymałe. Kształtujemy metal tak, by można było z niego komfortowo korzystać. Produkty z naszej pracowni metaloplastycznej spełniają wszelkie wymogi ergonomii, bez rezygnacji z artystycznych kształtów. Poręcze są dostosowane do wygody użytkownika, a zamocowanie balustrad do podłoża nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Na życzenie klienta tworzymy również nieszablonowe rozwiązania, które poprawiają komfort życia mieszkańców.

Balustrady – piękno

Ostatnimi kryteriami wyboru są piękny wygląd oraz cena. Plastyczny charakter metalu sprawia, że ograniczenia w wyborze wzorów stawia jedynie wyobraźnia klienta i umiejętności metaloplastyka. To one dają możliwość stworzenia niepowtarzalnych wzorów, realizacji indywidualnych projektów i dopasowania balustrad do każdego kształtu tarasu, balkonu lub schodów. Balustrady kute można łączyć z innymi materiałami. Modne obecnie są uzupełnienia drewniane (w stylizacjach retro i klasycznych) oraz szklane (w domach nowoczesnych i minimalistycznych). Stałym powodzeniem cieszą się balustrady wykańczane innymi metalami lub stopami metali, np. mosiądzem.

Nasze balustrady, to przede wszystkim trwałość

Warto pamiętać, że kute balustrady balkonowe i balustrady schodowe mają znacznie większą trwałość niż inne, popularne materiały (np. drewno). Właściwie pielęgnowane mogą posłużyć nawet całe życie, stając się jednorazową inwestycją. Dlatego też nie warto oszczędzać na zakupie. Tylko renomowane pracowanie metaloplastyki zagwarantują odpowiednią jakość materiału i piękno wykonania.