Bramy kute, ogrodzenia i płoty

/Bramy kute, ogrodzenia i płoty
Bramy kute, ogrodzenia i płoty2017-10-05T01:42:36+00:00

Oferujemy indywidualne bramy i ogrodzenia kute.

Brama połączone z płotem wykonanym taką samą techniką, daje piękne i solidne uzupełnienie wyglądu każdej posesji.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią wykonanych przez nas zleceń.

Bramy kute

Czy można połączyć praktyczny charakter ogrodzenia z pięknym wykończeniem? Zdecydowanie tak, wybierając płoty i bramy kute z oferty pracowni metaloplastycznych. Produkowane tam elementy wykonane są z dbałością o szczegóły i z artystycznym zacięciem. Tworzą harmonijną całość, która zwraca uwagę i jest miła dla oka.

Estetyka

Piękno i różnorodność wzorów są tym, co przekonuje wielu właścicieli nieruchomości. Każdy marzy o estetycznym wykończeniu i pięknym terenie wokół domu. Ogrodzenie może być również jego elementem, pod warunkiem wyboru dobrego jakościowo i trwałego materiału.

Ogrodzenia z kutymi bramami cieszą się coraz większą popularnością nie tylko z powodu swojej trwałości, ale właśnie z powodu wyjątkowego charakteru. Płoty i bramy kute wspaniale uzupełniają charakter domu i… podkreślają dobry gust właściciela. W większości eleganckich rezydencji wykonano właśnie taki rodzaj ogrodzenia. Często jest on dobierany do innych elementów kutych, np. balustrad na balkonie lub tarasie. Wraz z nimi tworzy harmonijną całość, na którą patrzy się z przyjemnością.

Ogrodzenia i bramy kute mogą być minimalistyczne lub ozdobne. Wielu wytwórców wzbogaca je w niewielkie, urokliwe elementy (takie jak ozdoby lub groty) które przyciągają wzrok. Piękne ornamenty roślinne, dyskretne wzory geometryczne lub fale biegnące przez przęsła i bramy kute tworzą wrażenie lekkości i prezentują kunszt wytwórcy.

Zwieńczeniem ogrodzenia i bramy kutej mogą być również różne rodzaje grotów (szpiców), utrudniające sforsowanie płotu. Artysta kowal wykonuje je z tego samego materiału co pozostałe elementy lub stosuje inne stopy. Pomaga to przełamać jednolitą kolorystykę i nadać wyjątkowy rys całej linii płotu.

Praktyczny charakter i gama możliwości

Bramy kute mogą być wykonywane według standardowych modeli lub robione na zamówienie. Do dyspozycji jest szereg wzorów – otwierane klasycznie, przesuwane, o różnych szerokościach skrzydeł i wysokości. Niektóre z nich, po zamontowaniu mechanizmów otwierających i zamykających, staną się bramami automatycznymi. Bramki i furtki wyposażane są w standardzie w wizualnie pasującą do całości klamkę oraz mocny zamek.

Koszt bram kutych

Zarzuty stawiane bramom kutym to przede wszystkim ich cena. Podobnie jak w przypadku płotów i ogrodzeń wykonywanych w pracowniach kowalstwa artystycznego, również bramy są dosyć kosztowne. Jest to wynikiem użycia takich, a nie innych materiałów do ich produkcji. Stopy metali są po prostu drogie, jednak biorąc pod uwagę że jest to inwestycja długoterminowa, wydane pieniądze zwracają się już po kilku latach.

Brama kuta nie wymaga zaawansowanej konserwacji oraz wymiany po upływie określonego czasu. W wielu przypadkach służy latami, zdobiąc dom i jego otoczenie bez względu na porę roku. Odpowiednio wykonane zawiasy zapobiegają wypaczaniu się ruchomych części, zapewniając bezproblemowe użytkowanie przez wiele, wiele lat.

Ogrodzenia i płoty kute

Ogrodzenia i płoty kute to rozwiązania, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo gospodarzom, ale również wzbogacają otoczenie domu swoim pięknem i podkreślają charakter budynku. Czy warto zainwestować w ten typ ogrodzenia?
Zdecydowanie tak. Wybór ogrodzenia jest decyzją na lata, nie warto więc kierować się jedynie ceną. Podstawowymi kryteriami powinny być trwałość, skuteczność zabezpieczenia posesji oraz estetyka.

Trwałość

Ogrodzenia i płoty kute spełniają wszystkie te warunki. Ogromnym atutem jest ich odporność na czynniki zewnętrzne – niełatwo je zniszczyć lub uszkodzić. Nie szkodzą im substancje chemiczne (np. sól drogowa) i biologiczne. Wykonane z metalu lub jego stopów nie poddają się próbom przecięcia lub połamania, co daje im znaczną przewagę nad popularną siatką lub ozdobnymi balaskami drewnianymi.

Ogrodzenia kute doskonale znoszą trudne warunki atmosferyczne. Deszcz, śnieg, mróz czy słońce nie powodują zmian ich wyglądu. Zachowują piękny wygląd o każdej porze roku: i latem, i zimą. Nie wymagają częstej konserwacji. Co kilka lat wystarczy je oczyścić, zabezpieczyć przed rdzą (jeżeli są na nią podatne) i odświeżyć. Dzięki tym cechom raz zainstalowane będą służyły przez lata.

Estetyka ogrodzeń kłutych

Zaletą ogrodzeń i płotów kutych jest również ich uniwersalność i piękno. Nadają się do zabezpieczenia właściwie każdej posesji, a mnogość wzorów dostępnych na rynku sprawia, że łatwo dobrać ten, który idealnie dopasuje się do charakteru domu i jego otoczenia. Można je łączyć z innymi elementami ozdobnymi, które uczynią działkę jeszcze piękniejszą, np. z cegłą lub kamieniem.

Dokładnością i estetyką wykończenia ogrodzenie kute przebija większość produkowanych fabrycznie (masowo) elementów. W każdym elemencie widać kunszt i artystyczną rękę rzemieślnika.

Jednolitość i elastyczność rozwiązań

Do ogrodzeń i płotów kutych często można dokupić bramy, wykonane w tym samym stylu. Pomaga to utrzymać jednolity design otoczenia domu, jest estetyczne i miłe dla oka. W wielu pracowniach kowalstwa artystycznego dostępna jest również opcja zamówienia ogrodzenia według własnego projektu, modyfikacji posiadanych wzorów lub zrobienia niestandardowych wymiarów poszczególnych elementów. To ostatnie jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy ukształtowanie terenu wymusza zastosowanie niestandardowych rozwiązań.

Koszty

Przeciwnicy ogrodzeń i płotów kutych często przytaczają argument o wysokich kosztach zakupu. Tym niemniej trwałość, jakość i estetyka elementów z powodzeniem rekompensują wydane pieniądze, a spokój na długie lata i bezpieczeństwo domowników warte są każdej ceny.