Kowalstwo: balustrady, płoty i bramy kute

/Kowalstwo: balustrady, płoty i bramy kute
Kowalstwo: balustrady, płoty i bramy kute2017-10-05T01:06:25+00:00

Oferta: balustrady schodowe i balkonowe, a także bramy i kute ogrodzenia. Polski producent kutych elementów wyposażenia wnętrz i ogrodów

Zapraszamy tych wszystkich, dla których metal formowany tradycyjnymi metodami tzn. kuty ręcznie jest ciekawym materiałem do realizacji projektów. Pracując na tym materiale potrafimy bowiem stworzyć niepowtarzalne wyroby o unikalnym wyglądzie. Oprócz zleceń czysto artystycznych realizujemy również wyroby na podstawie gotowych projektówElementy oraz drobne detale które wykorzystujemy w projekcie mogą być wykute ręcznie bądź wybrane z polskich lub światowych katalogów kowalstwa artystycznego. I dzięki tak dużemu wyborowi wzorów, które łączymy z elastycznością i kunsztem naszej pracy, powstają produkty unikalne w swojej klasie.

Nasze indywidualne podejście do każdego klienta połączone z wysoką klasą pracujących w warsztacie rzemieślników posiadających wieloletnią praktykę zawodową sprawia, iż finalny produkt jest zawsze satysfakcjonujący. Naszymi dodatkowymi atutami jest rzetelność wykonania którą to łączymy z poznańską sumiennością.

Ja traktuję swoja pracę nie tylko jako źródło dochodu ale i również jako możliwość samodoskonalenia w kunszcie i tworzenia coraz ciekawszych wzorów i kształtów o niepowtarzalnej estetyce i ekspresji.

W naszym warsztacie mogą obejrzeć Państwo pokaźną ilość ciekawych gotowych wyrobów oraz obejrzeć galerię kilku tysięcy zdjęć prac Kowalstwa artystycznego zarówno z rodzimego rynku jak i zza granicy.

Z przyjemnością wykonamy dla Państwa:

Produkty związane z wystrojem wnętrz:

  • świeczniki
  • lustra
  • wieszaki
  • kwietniki ozdobne
  • kraty

Metaloplastyka:

  • rzeźby w metalu
  • zwierzęta z metalu
  • dekoracje ścian
  • elementy przyrody

Kowalstwo artystyczne – metaloplastyka

Czym jest kowalstwo artystyczne, nazywane często również metaloplastyką? To wykonywanie z metali i ich stopów różnego rodzaju wyrobów, które łączą w sobie rzemieślniczą dokładność z artyzmem i kunsztem kowala. I chociaż wiele tego typu wyrobów wykonuje się obecnie maszynowo, w fabrykach, warsztaty kowalstwa artystycznego cieszą się nadal dużym zainteresowaniem klientów.

Warszawa, Gdańsk, Kraków, Łódź? Kowalstwo artystyczne w Polsce.

W wielu dużych ośrodkach miejskich (Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków itp.) aż po dzisiejszy dzień rozwija się artystyczne kowalstwo. Poznań jest jednym z nich.

Wyroby pracowni metaloplastycznych znaleźć można nie tylko w prywatnych domach, ale również w przestrzeni miejskiej. Ozdobne płotki chroniące zieleńce, ławki, elementy dekoracyjne parkanów i płotów oraz inne elementy małej architektury często powstają w pracowniach kowalstwa artystycznego, co nadaje im charakter sztuki użytkowej. Ich jakość, wykonanie i niepowtarzalność wzorów już na pierwszy rzut oka odróżniają je od taśmowej produkcji.

Wyroby kowalstwa artystycznego spotkać można również w instytucjach administracji publicznej. Mieszkańców witają tam wykonane w pobliskich warsztatach klamki, półki, stojaki na ubrania oraz ozdoby. W niektórych budynkach, prowadzące na wyższe piętra schody są udekorowane pięknymi balustradami. Podziwiać je można zwłaszcza w historycznych wnętrzach, muzeach i reprezentacyjnych salach konferencyjnych. Wiele z nagród i statuetek wręczanych w konkursach to również wyroby warsztatów kowalstwa z Poznania i okolic.

Metaloplastyka

W metaloplastyce wykorzystuje się głównie metale (żelazne i nieżelazne) oraz ich stopy. Niektóre z nich mają charakterystyczną barwę (np. mosiądz), co pozwala na wykonanie ciekawych ozdób i przyciągających wzrok ornamentów.

Zdolny kowal jest w stanie zaprojektować i stworzyć nie tylko piękne balustrady balkonowe, schodowe, płoty i bramy, ale również szereg innych elementów ozdobnych wykorzystywanych do aranżacji wnętrz. Wśród najczęściej wybieranych są m.in. wieszaki, półki, ozdobne ornamenty roślinne, bibeloty oraz świeczniki. W pracowniach kowalstwa artystycznego przygotowuje się również elementy mebli, takie jak np. ramy łóżek lub nogi do stołów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego warsztatu i zapoznania się z wysoką jakością naszych usług.

Krzysztof Janowicz