Balustrady balkonowe, to piękne wzory i solidne wykonanie.

Galeria wykonanych balustrad balkonowych

Wzór balustrad balkonowych dobierany jest do stylu domu i innych elementów otoczenia (np. ogrodzenia). A wśród dostępnych wzorów największym powodzeniem cieszą się klasyczne kształty (w orientacji pionowej lub poziomej) oraz balustrady zdobione motywami kwiatowymi lub geometrycznymi.

Jedynym ograniczeniem jest kształt balkonu. Co za tym idzie najłatwiej znaleźć rozwiązanie dla balkonów kwadratowych lub prostokątnych. W przypadku kształtów niestandardowych konieczne będzie indywidualne zaprojektowanie balustrady.

Przy balustradach balkonowych warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na wysokość. Przede wszystkim powinny zabezpieczać przed przypadkowym wypadnięciem i zapewniać wygodne oparcie na poręczy. Ponadto gdy w domu są małe dzieci, warto wybrać nieco węższy rozstaw balasek, by uniemożliwić maluchowi przejście lub uwięźnięcie między metalowymi elementami. Dodatkowo balustrada balkonowa nie może zawierać żadnych ostrych elementów (uwaga przy wyborze dekorów!).

Balustrady balkonowe - kute - Rzeszów
Balustrady balkonowe - kute - Olsztyn

Balustrady są najważniejszym elementem zabezpieczającym balkony i tarasy.

Oferujemy wykonanie i montaż balustrad metalowych kutych, balustrad stalowych i balustrad ocynkowanych. Ponadto balustrady montowane na zewnątrz są zabezpieczane poprzez cynkowanie ogniowe oraz malowanie piecowe.

W projektowaniu balustrad balkonowych aspekt bezpieczeństwa i trwałości jest niezwykle ważny. Dotyczy to samego materiału, jak również mocowania, czy wreszcie kształtu. Warto pamiętać, że dbałość o bezpieczeństwo nie musi stać w sprzeczności z estetyką. Kute balustrady balkonowe można kształtować dowolnie i zgodnie potrzebą klienta. W rezultacie mogą to być bardzo proste – niemal monumentalne, albo też przyozdobione różnorodnymi wzorami.

Balustrady balkonowe
Balustrady balkonowe

Kute balustrady balkonowe z samej swej natury przyciągają uwagę.

W związku z pełnionymi funkcjami znajdują się w bardzo eksponowanych miejscach. W związku z tym, ważne jest odpowiednie dopasowanie do stylu całej budowli. Mogą korespondować z tradycyjnymi stylami architektonicznymi minionych epok, odsyłając nawet do odległych czasów gotyku lub wkomponować się w postmodernistyczny układ wnętrza. W tym wypadku uwzględniamy zarówno charakter samej budowli oraz indywidualne wymagania klienta.

Oferta

Zapytanie