Balustrady kute na schodach wewnętrznych – piękno i wygoda

Kute balustrady schodowe wykonywane są na zamówienie, według indywidualnych projektów. Charakteryzuje je wyjątkowość, indywidualny rys nadawany w warsztacie metaloplastycznym, trwałość, piękno i komfort codziennego użytkowania. Są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają specjalnych zabiegów konserwujących. To długoletnia inwestycja, dla wszystkich tych, dla których piękno najbliższego otoczenia jest wartością.

Balustrady schodowe – wymiary

Do zalet balustrad kutych na schody wewnętrzne należy z pewnością możliwość dopasowania kształtu i wymiarów. Metaloplastyka pozwala właściwie dowolnie modyfikować materiał, tworząc egzotyczne wzory, łagodne linie i wyjątkowe dekoracje. Doskonale sprawdza się w przypadku niestandardowych klatek, gdzie balustrada na schody musi mieć określony kształt (np. ze względu na rodzaj stopni lub brak miejsca na inne rozwiązania). Dzięki usługom kowalstwa artystycznego każdy projekt może zostać zrealizowany! W wielu pracowniach metaloplastycznych można również wykonać balustradę wraz ze schodami kutymi w tym samym wzorze.

Balustrady kute – estetyka i wykonanie

Wybierając kutą balustradę na schody wewnętrzne nie traci się nic z uroku i estetyki, a wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru. W warsztatach kowalstwa artystycznego powstają wyjątkowe pomysły, których piękno i wykonanie zachwyca przez lata. W odróżnieniu od wzorów dostępnych w marketach budowlanych tutaj stawia się na indywidualny projekt i fachowe wykonanie. Pojedyncze szczegóły są dopracowywane w każdym calu, by wraz z innymi stworzyć harmonijną całość. Metaloplastyk zadba o bezpieczne i trwałe połączenie poszczególnych elementów, zapewniając bezpieczeństwo i komfort codziennego korzystania z balustrady schodowej.

Balustrady schodowe kute – pielęgnacja

Balustrady z metalu są łatwe do utrzymania w czystości. Nie wymagają dodatkowej konserwacji (jak np. drewno), nie tracą swoich właściwości estetycznych i użytkowych w miarę upływu czasu. Trudno je przypadkowo zniszczyć, nawet w przypadku uderzenia w poręcz (to ich przewaga nad rozwiązaniami szklanymi i z tworzyw sztucznych). Trudno je zaplamić lub zalać, nie pozostają na nich zacieki. Do pielęgnacji używa się suchej lub lekko wilgotnej ściereczki – wystarczy delikatnie przetrzeć je z kurzu by znów odzyskały urzekający wygląd.