Ogrodzenia kute cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają ją nie tylko pięknym wzorom i możliwości zrealizowania własnego projektu w pracowni metaloplastyki, ale również trwałości i dużej odporności mechanicznej. Czy warto zainwestować w kute płoty, bramy i furtki?

Wyjątkowy wygląd

Bez dwóch zdań – płoty kute są jednym z najbardziej eleganckich i stylowych sposobów na ogrodzenie domu. Można je wykonać według pomysłu metaloplastyka (w jednym z klasycznych wzorów) lub wybrać coś wyjątkowego, proponując indywidualną specyfikację. Zlecenie produkcji kutego ogrodzenia pracowni kowalstwa artystycznego ma jeszcze jedną zaletę – można je wzbogacić o niepowtarzalne elementy, takie jak kwiatowe wzory czy zwierzęta. Wykwalifikowany kowal wykona również utrzymane w tym samym stylu furtki i bramy, dzięki czemu całość będzie robiła naprawdę duże wrażenie.

Dowolne wymiary

Ogrodzenia metalowe dostępne w marketach budowlanych zazwyczaj mają określony wzór i standardowy wymiar przęsła. To problem dla tych, których działka jest niesymetryczna lub nie pasuje do wielokrotności tych wymiarów. Z pomocą przychodzi wówczas kowalstwo artystyczne. Kuty płot wykonany w pracowni metaloplastyki może mieć dowolną długość przęsła, jak również różne wymiary poszczególnych elementów. Bez problemu można wykonać nieco szerszą bramę lub umiejscowić furtkę w innym miejscu płotu.

Wytrzymałość

Ogrodzenia kute w pracowni metaloplastycznej wykonywane są z wysokiej jakości materiałów – stali dobrego gatunku i odpowiedniej grubości. To sprawia, że są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Nie szkodzi im śnieg, deszcz i niskie temperatury. Kuty płot jest również stabilny, masywny i trudny do odkształcenia w sposób mechaniczny. To m.in. ta wytrzymałość sprawia, że ogrodzenia kute są inwestycją na długie lata.

Bezobsługowość

Stal na kute ogrodzenia jest zabezpieczona ocynkiem lub pomalowana farbami proszkowymi, dzięki czemu nie ulega korozji i nie trzeba jej dodatkowo chronić przed warunkami zewnętrznymi. Nie wymaga również konserwacji (tak jak np. drewno), a do oczyszczenia jej z brudu wystarcza wilgotna ściereczka.

Koszt kutego płotu w pracowni kowalstwa nie jest niski, ale to inwestycja warta poniesionych wydatków. Ogrodzenie z metalu będzie bowiem służyło latami bez żadnych dodatkowych zabiegów konserwujących i bez względu na panujące warunki atmosferyczne.