Balustrady nie są chwilowym kaprysem, czy krótkotrwałą inwestycją – wybieramy je na lata. Dlatego trzeba poświęcić mu trochę czasu i przemyśleć wszystkie aspekty takiego produktu. Pod uwagę brane są najczęściej cztery: wymogi techniczne, użyteczność, estetyka i cena.

Balustrady schodowe, to wygoda i idealne dopełnienie domu.

Kute balustrady schodowe są bardzo praktyczne i zgodne ze wszystkimi wymogami prawa budowlanego. Dlatego staramy się tworzyć takie wzory, żeby oprócz pięknego wyglądu spełniały również swoje funkcje. Muszą dawać oparcie i zabezpieczać przed upadkiem z wysokości. Dlatego też warto zwrócić uwagę na wysokość wybranego modelu, jak również na szerokość rozmieszczenia balasek. To drugie jest szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta, które mogłyby przecisnąć się między słupkami. Bardzo ważny jest też kształt. Co za tym idzie, zgodnie z wymogami prawa, balustrada zewnętrzna musi być zrobiona tak, by dzieci nie mogły się na nią wspiąć. Zamiast więc tradycyjnych „drabinek”, w pracowni metaloplastyki można wybrać inny, bezpieczniejszy wzór (np. roślinny). Zasłoni on wszystkie niebezpieczne, wolne przestrzenie, a zaokrąglone elementy uniemożliwią maluchom wejście na poręcz.

Balustrady balkonowe to również ergonomia i bezpieczeństwo.

Projektowane przez nas kute balustrady balkonowe są wygodne i wytrzymałe. Kształtujemy metal tak, by można było z niego komfortowo korzystać. A produkty z naszej pracowni metaloplastycznej spełniają wszelkie wymogi ergonomii, bez rezygnacji z artystycznych kształtów. Poręcze są dostosowane do wygody użytkownika, a zamocowanie balustrad do podłoża nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Na życzenie klienta tworzymy również nieszablonowe rozwiązania, które poprawiają komfort życia mieszkańców.

Zainwestuj w piękno, nie rezygnując z walorów technicznych.

Ostatnimi kryteriami wyboru są piękny wygląd oraz cena. Plastyczny charakter metalu sprawia, że ograniczenia w wyborze wzorów stawia jedynie wyobraźnia klienta i umiejętności metaloplastyka. To one dają możliwość stworzenia niepowtarzalnych wzorów, realizacji indywidualnych projektów i dopasowania balustrad do każdego kształtu tarasu, balkonu lub schodów. Dodatkowo można je łączyć z innymi materiałami. Modne obecnie są uzupełnienia drewniane (w stylizacjach retro i klasycznych) oraz szklane (w domach nowoczesnych i minimalistycznych). Stałym powodzeniem cieszą się balustrady wykańczane innymi metalami lub stopami metali, np. mosiądzem.

Nasze produkty, to przede wszystkim trwałość.

Warto pamiętać, że kute balustrady balkonowe i balustrady schodowe mają znacznie większą trwałość niż inne, popularne materiały (np. drewno). Właściwie pielęgnowane mogą posłużyć nawet całe życie, stając się jednorazową inwestycją. Dlatego też nie warto oszczędzać na zakupie. Renomowane pracowanie metaloplastyki zagwarantują odpowiednią jakość materiału i piękno wykonania. Zapraszamy do kontaktu, jeśli rozważają Państwo montaż balustrad kutych.