Działamy na terenie całej Polski! Zadzwoń lub napisz do nas: +48 602 315 053 | janowicz@kowalstwo.poznan.pl
Pracowania Kowalstwa Artystycznego i Metaloplastyki

Balustrady Bramy i ogrodzenia myśliwskie

Kuta furtka jest jednym z pierwszych elementów, który rzuca się w oczy i na który zwracają uwagę osoby przychodzące do domu. Stanowi wizytówkę otoczenia, a w komplecie z ogrodzeniem i bramą wjazdową tworzy estetyczny wyznacznik granic swojej posesji.

Kute furtki mogą być w pełni zabudowane (to wzory polecane osobom, które chcą chronić swoja prywatność przed spojrzeniami z zewnątrz) lub nie. Ta druga opcja pozwala rozwinąć skrzydła kowalowi artystycznemu. Wśród tego typu bramek znajdziemy jedne z najpiękniejszych wzorów – roślinne pnącza, drzewa, abstrakcyjne inspiracje i geometryczne kształty. Wiele z nich jest dodatkowo zdobionych, co sprawia, że każda furtka staje się małym arcydziełem.

Kuta furtka z metalu – zalety

Zaletą furtki z metalu jest jej wytrzymałość, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Tak samo pięknie prezentuje się w lecie, jak i zimą. Nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych (takich jak np. ogrodzenie drewniane), trudno ją odkształcić lub uszkodzić.

Galeria zdjęć wzorów kutych furtek

Każdą bramkę można wykonać według indywidualnego projektu. Z tej opcji korzystają najczęściej osoby robiące całe ogrodzenie kute – bramę, płot i właśnie furtkę. Każdy metaloplastyk ma również kilka wzorów, które mogą być powtórzone na życzenie klienta (z modyfikacjami lub bez).

Zaletą furtki z metalu jest także możliwość dopasowania jej do istniejących w terenie ograniczeń, takich jak np. zadaszenie, mur, czy rosnące drzewa. Projekt uwzględnia też wygodę i ergonomię korzystania.

Furtki kute można łączyć z innymi, równie pięknymi materiałami, takimi jak np. drewno.

Ozdoby z metalu na ogrodzenia

Dla osób, które wolą wybrać inne materiały na ogrodzenie, warsztat metaloplastyki również ma ciekawą propozycję. Z metalu można wykonać dodatkowe, ozdobne elementy, które nadadzą charakteru zwykłym furtkom i bramom.

Może to być zarówno tabliczka z numerem domu (lub sam numer w artystycznym wykonaniu), jak również inne elementy takie jak zawiasy, klamki, okucia lub kołatki. Kowal artystyczny potrafi także przygotować indywidualnie dopasowane elementy wykończeniowe – groty, rozety, elementy geometryczne lub roślinne.

Oprócz kutych kurtek i ich elementów w warsztacie metaloplastycznym można zlecić również wykonanie ozdobnych przedmiotów, które występują na ogrodzeniach takich jak np. skrzynki lub wrzutnie pocztowe (według własnego projektu) lub dzwonki.

Polecane wpisy z bloga: