Działamy na terenie całej Polski! Zadzwoń lub napisz do nas: +48 602 315 053 | janowicz@kowalstwo.poznan.pl
Pracowania Kowalstwa Artystycznego i Metaloplastyki

Balustrady Bramy i ogrodzenia myśliwskie

Kute balustrady – piękno i styl

Kute balustrady są chętnie wybierane przez indywidualistów i osoby ceniące sobie gustownie wykończone wnętrza. Ich wyjątkowość i niepowtarzalny charakter pozwalają dopasować je do każdego stylu: od nowoczesnych pomieszczeń, aż po rustykalne. Materiał, z którego są wykonywane, gwarantuje trwałość, elegancję i bezpieczeństwo korzystania przez lata.

Do jakich schodów?

Kuta balustrada jest oczywistym wyborem w przypadku schodów wykonywanych z metalu (najczęściej spotykane wzory to wersja kręcona, wsparta na jednym filarze). Ale nie tylko. Doskonale pasuje również do innych rodzajów schodów wewnętrznych.

Projekt można zrealizować w całości z metalu lub połączyć z innymi materiałami, tworząc jedynie metalową konstrukcję, na której będą się wspierały stopnie. Popularnym uzupełnieniem są drewniane i szklane elementy. Balustrada często jest stałą częścią szkieletu, tworząc z nim integralną całość. Bez względu na przyjęte rozwiązanie techniczne, takie rozwiązanie spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, nie tracąc przy tym nic z estetyki i pięknego wyglądu.

Jaki wzór wybrać?

Kute balustrady wykonywane są z metalu, co pozwala nadawać im właściwie dowolne kształty. Zdolny metaloplastyk potrafi wyczarować naprawdę piękne wzory! Wiele z nich wykorzystuje motywy roślinne. Pnącza, drzewa i inne rośliny wspinają się od stopni schodów aż do poręczy. Ich wnętrza uzupełniane są ozdobnymi rozetami, kwiatami i liśćmi.

Tak wykonana balustrada na schody wewnętrzne jest trwała i estetyczna. Zabezpiecza również krawędź schodów, a poręcz pozwala na bezpieczne zejście i wejście na górę. Wykonanie ich w tym samym stylu tworzy spójną całość. Można również postawić na nowoczesny kształt, wykorzystując do tego cechy surowca jakim jest metal. Wnętrza o charakterze industrialnym, zaadaptowane strychy czy lofty będą idealnym miejscem dla takich wzorów.

Kute balustrady – projekty indywidualne

Kute balustrady powstające w warsztatach metaloplastyki można projektować indywidualnie, realizując własne pomysły i marzenia. Kowal artystyczny podpowie rozwiązania, które pozwolą zachować ergonomię wykonywanych poręczy i balasek, a także pokaże swoje poprzednie projekty. To ciekawa inspiracja również dla tych, którzy mają własny pomysł na wykonanie kutej balustrady w domu. Niejednokrotnie mała modyfikacja pozwala osiągnąć najlepsze efekty, a zdjęcie gotowego wyrobu ułatwia wyobrażenie sobie wyglądu wnętrza.