Sezon na spędzanie czasu w ogrodzie zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do wychodzenia na zewnątrz i przypominają o konieczności przygotowania ogrodu na wiosnę. Wśród tych przygotowań warto już teraz pomyśleć o tarasie lub altanie i wyposażyć je w piękne meble ogrodowe z metalu.

Jak wybrać meble z metalu?

W każdym ogrodzie i na każdym tarasie powinny się znaleźć wygodne meble, dzięki którym miło będzie posiedzieć w słońcu lub spotkać się ze znajomymi i rodziną. Muszą być odporne na warunki atmosferyczne i stabilne, by nie przewracał ich wiatr.

W warsztacie kowalstwa artystycznego można zamówić wiele wzorów. Mogą to być krzesła i stoły ogrodowe z metalu, bez żadnych innych dodatków, jak również meble uzupełniane innymi materiałami. Najpopularniejsze połączenia to szkło (np. podstawa stołu z metalu, blat szklany) oraz drewno (stelaż metalowy, siedzisko krzesła drewniane).

Decydując się na wzór warto zwrócić uwagę również na ergonomię – meble muszą być wygodne! Niestety, nie zawsze to co ładne idzie w parze z komfortem używania. Tutaj najistotniejsze może się okazać doświadczenie metaloplastyka. Pomoże on dobrać odpowiednie elementy i wykona je w taki sposób by można było wygodnie korzystać.

Kolejna decyzja będzie dotyczyła materiału, z którego wykonany zostanie komplet ogrodowy. Meble ogrodowe z metalu mogą być wytwarzane z aluminium (jest najlżejsze i odporne na warunki zewnętrzne), stali (cięższa, musi być zabezpieczona dodatkowo np. ocynkiem lub farbami) lub żeliwa (najcięższe, ale najbardziej odporne na zmienną pogodę). Warto skonsultować wszystkie opcje z kowalem artystycznym. W zależności od miejsca i okresu użytkowania podpowie on najlepsze rozwiązanie.

Gdzie zamawiać ogrodowe meble z metalu?

Meble ogrodowe z metalu najlepiej zamawiać w warsztacie metaloplastyki. Kowal artystyczny zaproponuje ciekawe wzory, które nie tylko będą ozdobą otoczenia, ale również wygodnym miejscem do spędzania czasu. W warsztacie można wybrać coś z już istniejących modeli lub zdecydować się na własny projekt. Dobry specjalista doradzi ergonomiczne rozwiązania i przeniesie pomysł na metal.

W warsztacie metaloplastyki można zamówić m.in. stoły ogrodowe, ławki, krzesła, wyposażenia altan i grillów oraz artystyczne rzeźby ogrodowe z metalu, które upiększą otoczenie.