Działamy na terenie całej Polski! Zadzwoń lub napisz do nas: +48 602 315 053 | janowicz@kowalstwo.poznan.pl

Meble z metalu

Meble z metalu są jednym z ważnych elementów coraz modniejszego stylu industrialnego. Pasują do surowych wnętrz, wykańczanych w szkle i stali, jak również do zaadaptowanych poddaszy i loftów. Idealnie komponują się z otwartymi przestrzeniami i przestronnymi pomieszczeniami, warto więc o nich pomyśleć przy urządzaniu mieszkania.

Meble z metalu – wykończenie i wzory

Kute meble muszą dopasować się do charakteru wnętrza i go uzupełniać. Industrialnego rysu nadaje im surowość metalu, postrzeganego jako „zimny” element wystroju, a jednocześnie na tyle delikatnego, że nie skupia na sobie uwagi.

To materiał, który daje duże możliwości aranżacji. Zdolny metaloplastyk postarzając, matowiąc lub nadając mu połysk potrafi go zmienić nie do poznania. Można go również nacinać lub kształtować w inny sposób, rzeźbiąc w nim wzory lub ornamenty (warto jednak pamiętać o ergonomii, nie tylko o wyglądzie). Ostatecznego rysu nadają meblom z metalu drobiazgi, takie jak mocowanie do siebie elementów wystającymi śrubami, widoczne miejsca spawania oraz uchwyty, gałki i klamki.

Meble z metalu – co wybrać?

Z metalu można wykonać wiele typów i rodzajów mebli. Najpopularniejszym wyborem są stoły i krzesła w kształtach geometrycznych lub fantazyjnie zdobione łagodnymi liniami. Siedziska zazwyczaj są pełne, ale można je również zrobić w formie ażurowo wyglądających plecionek i wzorów lub tapicerowane. Metalowy stelaż stołów i biurek często łączy się ze szklanym lub drewnianym blatem, ale wykonuje się je również w 100% z metalu.

Równie często zamawiane są szafki i półki. Szafki metalowe mogą być łączone z drewnem (np. wyposażane w drewniane półki) lub jednolite; z pełnymi drzwiami lub otwarte.  Popularne są również meble z metalu w formie kompletów RTV, regałów zbudowanych z jednakowych sześcianów oraz wysokich stołków – hokerów. Bardzo ładnie prezentuje się barek na kółkach (jest również praktyczny), wykończenia schodów (kute balustrady, ozdobne poręcze) i kosze służące przechowywaniu drewna wraz z akcesoriami do kominka.

Urządzając pomieszczenie w stylu industrialnym można pomyśleć również o rzeźbach z metalu, które nadadzą mu artystycznego charakteru. Warto wykonać wszystkie elementy u tego samego kowala artystycznego – wówczas będą jednakowe, spójne ze sobą i z wystrojem.

Metalowe meble można również wykorzystywać na zewnątrz jako zestawy wypoczynkowe na taras lub balkon oraz meble ogrodowe. Są odporne na warunki atmosferyczne, a dobrze zaprojektowane zapewnią relaks po ciężkim dniu.

Polecane wpisy z bloga: