Warsztat kowalstwa artystycznego (metaloplastyka) jest miejscem, gdzie można stworzyć wiele ciekawych aranżacji do ogrodu, wykonywanych według indywidualnej specyfikacji klienta. Dzięki tego typu usługom nie trzeba już dopasowywać wystroju do tego co jest oferowane w sklepach, ale można stworzyć wyjątkową przestrzeń, zgodnie z własnym wyobrażeniem i oczekiwaniami. A wiosna jest idealnym momentem na zmiany w ogrodzie!

Metaloplastyka – jakie ozdoby do ogrodu?

Najczęściej w warsztatach metaloplastycznych zamawia się ogrodzenia kute (bramy, furtki i płoty z metalu). Pozwalają one zabezpieczyć teren w sposób trwały i skuteczny, stając się jednocześnie elegancką ozdobą całego ogrodu. Bardzo często kowal artystyczny przygotowuje dodatkowe ozdoby (takie jak np. zakończenia w formie szpiców lub ozdobne rozety na wybranych przęsłach) tworząc z całego ogrodzenia spójną całość, miłą dla oka i w pełni funkcjonalną.

Dużym zainteresowaniem cieszą się rzeźby oraz ornamenty roślinne. Najczęściej zamawiane wzory to zwierzęta. Królują ptaki (orły, sokoły, ale również np. bociany, czaple); nie brak drapieżnych gatunków (panter, lwów, wilków), jak również mniejszych żyjątek ozdabiających ogrodowe zaułki i oczka wodne.

Ornamenty roślinne dopasowywane są do istniejących już słupów, kolumn, altanek i różnego rodzaju podpór lub tworzone od nowa do wskazanych miejsc. Największą popularnością cieszą się winorośle, kwiaty oraz bluszcze.

Piękną ozdobą ogrodowych alejek i altan są ławki kute oraz stoły ogrodowe z metalu – w kształcie i wymiarze zaproponowanym przez klienta. Metaloplastyk wykona również inne elementy małej architektury łącząc je z wzorami roślinnymi, geometrycznymi lub zwierzęcymi, tak by całość stworzyła piękne uzupełnienie dla zieleni i roślin.

Dlaczego warto wybrać wyroby metaloplastyczne?

Każdy warsztat kowalstwa artystycznego to wyjątkowe miejsce – pracujący w nim kowale potrafią wyczarować z metalu przepiękne wzory, zaskakujące rzeźby, eleganckie ogrodzenia kute i płoty. Każda rzecz jaka wychodzi spod ich ręki to małe arcydzieło – niepowtarzalny projekt i indywidualne wykonanie gwarantują wyjątkowy efekt za każdym razem.

Zamówienie realizacji swojego projektu w takim miejscu pozwala spełnić marzenia i stworzyć unikatową aranżację. A wiosna jest idealnym momentem by wprowadzić zmiany – zanim wszystkie rośliny przebudzą się do życia i rozkwitną.