Działamy na terenie całej Polski! Zadzwoń lub napisz do nas: +48 602 315 053 | janowicz@kowalstwo.poznan.pl

Ogrodowe meble z metalu

Ogrodowe meble z metalu – dlaczego warto je wybrać?

Właściciele ogrodów urządzający kącik do wypoczynku często stają przed decyzją jakie meble wybrać. Na rynku są dostępne wyroby z metalu, drewna, rattanu, technorattanu, tworzyw, a także z innych materiałów. Które z nich sprawdzą się najlepiej w zielonym zaciszu, będą bezproblemowe w eksploatacji i konserwacji oraz trwałe?

Oczywiście kute stoły i krzesła ogrodowe!

Meble z metalu – stylowy ogród

Meble z metalu są zamawiane najczęściej tam, gdzie otoczenie domu ma być stylowe i wykończone ze smakiem. Są eleganckim uzupełnieniem pięknych ogrodów i komfortowym miejscem do wypoczynku dla całej rodziny. Świetnie sprawdzają się jako miejsce spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu.

 

Ich podstawowymi zaletami jest trwałość i jakość. Meble z metalu można kupić w marketach budowlanych lub wykonać na zamówienie u metaloplastyka. Ta druga opcja ma wiele zalet. Nie tylko mamy wpływ na jakość materiału, z którego zostaną wykonane (i jego parametry np. grubość), ale możemy również wybrać własny wzór. Kowal artystyczny potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieła na życzenie klienta. Dodatkowo, jeżeli trafimy na metaloplastyka z doświadczeniem, ukształtuje on siedziska i oparcia tak, by były ergonomiczne i wygodne.

Estetyczne i oryginalne meble powstałe w warsztatach metaloplastyka nie wymagają konserwacji i odświeżania co roku. Są odporne na zaplamienie, łatwo zmyć z nich brud i kurz. Na ich wygląd i funkcjonalność nie wpływa pogoda: są odporne zarówno na ostre słońce, jak i zimno, śnieg i mrozy. Jeżeli zostaną na zimę w ogrodzie, nie powinna ona wyrządzić im żadnych szkód. Nie trzeba więc szukać miejsca do przechowywania ich w czasie, gdy są nieużywane.

Można je dowolnie łączyć z innymi materiałami lub w całości wykonywać z metalu (np. stali lub żeliwa). Są stabilne i dosyć ciężkie, więc nie grozi im zniszczenie w razie wichury lub burzy. Metalu nie atakują grzyby, pleśnie i drobnoustroje, dzięki czemu kute meble są higieniczne, antyalergiczne i łatwe do utrzymania w czystości. To szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci.

Zamawiając ogrodowe meble z metalu u kowala artystycznego można dopasować ich wymiary do potrzeb. Niejednokrotnie wysokie osoby mają zbyt niskie blaty stołów lub siedziska krzeseł, co powoduje, że dłuższe siedzenie jest dla nich niewygodne. Metaloplastyk może dowolnie zmodyfikować projekt, tak by każdy czuł się w pełni komfortowo. Doradzi również co wybrać, by pasowało do charakteru i stylu ogrodu.

Polecane wpisy z bloga: