Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Balustrady balkonowe mają podwójne zadanie do wykonania – muszą wyglądać pięknie, dekorować nasz dom i posesję, a także zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańcom. W okresie wiosenno – letnim znacznie częściej użytkujemy balkony, stąd musimy zwrócić uwagę na odpowiednio trwałe zabezpieczenie. Takim jest z pewnością wykonanie balustrady balkonowej kutej z metalu. Odpowiednio zakonserwowana będzie odporna ma działanie warunków atmosferycznych i posłuży nam przez lata.

Projekt balustrady – jej wykonanie, musi być dostosowane do sytuacji w domu. Oznacza to, że nie wystarczy skupić się jedynie na trwałości, ale także na odpowiednim – bezpiecznym dla użytkowania wykonaniu. W dodatku jeśli posiadamy małe dzieci, należy zwrócić szczególną uwagę na ostre krawędzie i wystające elementy – które często znajdują się w balustradach zawierających elementy roślinne. W tym przypadku pracownia przygotowuje projekt tak, by niepotrzebnie nie narażać najmłodszych domowników.  Podobnie kwestia ma się ze zwierzętami. Jeśli chcemy zapobiec upadkom zwierząt z balkonu – należy tak przygotować balustradę, by przerwy pomiędzy poszczególnymi elementami projektu były odpowiednio małe.

Czy dbając o bezpieczeństwo musimy rezygnować z walorów estetycznych balustrady balkonowej?

Zdecydowanie nie! Kute balustrady balkonowe różnią się od surowych technicznych balustrad tym, że mogą dodać naszej posesji i domowi wyjątkowego charakteru. Warunkiem jest zlecenie wykonania balustrady profesjonalnej pracowni kowalstwa, z doświadczeniem i artystyczną duszą. Państwa wyobrażenie, wymagania połączone z naszym kunsztem i kulturą pracy mogą dać niesamowite efekty końcowe. Takie, które cieszą Państwa, jako odbiorców i użytkowników balustrad, a nas jako wykonawców, mogących z zadowoleniem pochwalić się kolejną zjawiskową realizacją. Wzór balustrady balkonowej jest niczym nieograniczony – mogą zainspirować się Państwo jednym z setek już wykonanych przez nas wzorów. Ewentualnie stworzyć wspólnie z nami ten jedne unikalny projekt.

Co z tarasem? Czy tu także można umieścić balustradę kutą?

Taras obowiązują te same zasady, które dotyczą zabezpieczenia balkonu. Jeśli taras znajduje się na większej wysokości i istnieje możliwość upadku, to też musimy zabezpieczyć jego obszar solidną barierką. Tak samo w tym przypadku sprawdzi się solidna balustrada kuta z pięknymi zdobieniami. Dodatkowo możemy połączyć balustradę tarasową z balustradą schodową, a nawet pokusić się o stworzenie kompletnego wzoru umieszczonego na ogrodzeniu lub bramie wjazdowej na posesję. Taki projekt podniesie z pewnością prestiż naszego domowego terenu i spowoduje, że jego odbiór dla otoczenia będzie bardzo korzystny.