Piękno i różnorodność wzorów są tym, co przekonuje wielu właścicieli nieruchomości.

Każdy marzy o estetycznym wykończeniu i pięknym terenie wokół domu. Brama może być również jego elementem, pod warunkiem wyboru dobrego jakościowo i trwałego materiału. Kute bramy cieszą się coraz większą popularnością nie tylko z powodu swojej trwałości, ale właśnie z powodu wyjątkowego charakteru. Dodatkowo wspaniale uzupełniają charakter domu i… podkreślają dobry gust właściciela. W większości eleganckich rezydencji wykonano właśnie taki rodzaj bram. Często jest on dobierany do innych elementów kutych, np. ogrodzenia, balustrad na balkonie lub tarasie. Wraz z nimi tworzy harmonijną całość, na którą patrzy się z przyjemnością.

Bramy z metalu mogą być minimalistyczne lub ozdobne. Wielu wytwórców wzbogaca je w niewielkie, urokliwe elementy (takie jak ozdoby lub groty) które przyciągają wzrok. Dodatkowo piękne ornamenty roślinne, dyskretne wzory geometryczne lub fale biegnące przez przęsła, które tworzą wrażenie lekkości i prezentują kunszt wytwórcy.

Praktyczny charakter i gama możliwości.

Bramy kute mogą być wykonywane według standardowych modeli lub robione na zamówienie. Do dyspozycji jest szereg wzorów – otwierane klasycznie, przesuwane, o różnych szerokościach skrzydeł i wysokości. Niektóre z nich, po zamontowaniu mechanizmów otwierających i zamykających, staną się bramami automatycznymi. Bramki i furtki wyposażane są w standardzie w wizualnie pasującą do całości klamkę oraz mocny zamek.

Koszt bram kutych

Zarzuty stawiane bramom kutym to przede wszystkim ich cena. Podobnie jak w przypadku płotów i ogrodzeń wykonywanych w pracowniach kowalstwa artystycznego, również bramy są dosyć kosztowne. Jest to wynikiem użycia takich, a nie innych materiałów do ich produkcji. Stopy metali są po prostu drogie, jednak biorąc pod uwagę że jest to inwestycja długoterminowa, wydane pieniądze zwracają się już po kilku latach.

Brama kuta nie wymaga zaawansowanej konserwacji oraz wymiany po upływie określonego czasu. W wielu przypadkach służy latami, zdobiąc dom i jego otoczenie bez względu na porę roku. Odpowiednio wykonane zawiasy zapobiegają wypaczaniu się ruchomych części, zapewniając bezproblemowe użytkowanie przez wiele, wiele lat.