Działamy na terenie całej Polski! Zadzwoń lub napisz do nas: +48 602 315 053 | janowicz@kowalstwo.poznan.pl
Pracowania Kowalstwa Artystycznego i Metaloplastyki

Balustrady Bramy i ogrodzenia myśliwskie

Płoty wykonane w warsztatach kowalstwa artystycznego wyróżniają się nie tylko oryginalnością, ale są również trwałe i stabilne. Nie wymagają właściwie żadnych zabiegów konserwacyjnych, są odporne na warunki atmosferyczne i zniszczenia mechaniczne. Produkuje się je na zamówienie, według wzoru metaloplastyka lub indywidualnego zamówienia. Co trzeba wiedzieć, zanim zlecimy nasz wymarzony płot do wykonania?

Ogrodzenie kute z metalu – wzór

Wzór można stworzyć samemu, szkicując go na kartce lub wybrać coś z katalogu dostępnego w warsztacie metaloplastyki. Każde ogrodzenie kute z metalu powstaje według wybranej specyfikacji. Może to być całkowicie nowy projekt, jak również modyfikacja (lub kopia) kutego płotu, który już kiedyś został wykonany. Metaloplastyk dobierze materiał i jego parametry do fundamentów i innych elementów wykończenia (np. drewna lub szkła). Warto porozmawiać też o dodatkowych zdobieniach, które nadadzą charakteru całości.

Jeżeli ogrodzenie z metalu ma być dopasowane do innych, już istniejących, elementów budynku i jego otoczenia (np. mebli ogrodowych, kutej poręczy schodowej lub balustrady balkonowej) warto zabrać ze sobą ich zdjęcia. Pozwoli to stworzyć jednolitą całość, zapewniając spójny i elegancki wystrój ogrodu i domu.

Ogrodzenie kute z metalu – wymiary

Kute płoty są robione na wymiar, co pozwala grodzić działki o niestandardowym kształcie lub wielkości. Zamawiając płot z metalu konieczne jest ustalenie szerokości przęsła i wysokości samego płotu. Nie istnieją „standardowe” czy „uniwersalne” parametry przęsła. Mogą się one różnić w zależności od oczekiwań klienta, innych elementów ogrodzenia (np. fundamentu, na którym zostanie osadzone przęsło) oraz funkcji (wyższe płoty są trudniejsze do sforsowania).

Przy planowaniu warto uwzględnić również parametry kutej bramy i furtki, wykonanej w tym samym stylu. Nawet jeżeli na razie zlecenie ogranicza się do samego płotu, brama może zostać zrealizowana w późniejszym terminie. Odpowiednio przygotowany projekt zapobiegnie przerabianiu już zamontowanego ogrodzenia kutego w przypadku jej montażu.

Zlecając wykonanie ogrodzenia z metalu na indywidualne zamówienie koniecznie trzeba zajrzeć do portfolio metaloplastyka i sprawdzić czy styl jego prac odpowiada wyobrażeniom klienta o wymarzonym płocie wokół domu.