Ogrodzenia kute z metalu są często wybierane dla wyznaczenia granic posesji i zabezpieczania jej przed intruzami.

W przeciwieństwie do innych materiałów gwarantują trwałość, dużą odporność na zniszczenie i piękny wygląd na lata, bez konieczności uciążliwego konserwowania co roku. Dlaczego jeszcze warto je wybrać?

1. Bezpieczeństwo. Płoty z metalu są zazwyczaj masywniejsze niż klasyczne ogrodzenia siatkowe i panelowe, dostępne w marketach budowlanych. Oznacza to, że znacznie trudniej je uszkodzić, zniszczyć lub przeciąć w celu dostania się do środka. Wiele z nich jest zakończonych ostrymi grotami, co sprawia, że trudniej je sforsować również od góry.

2. Przestrzeń i prywatność. Klasyczne ogrodzenia siatkowe pozwalają przechodniom podziwiać otoczenie domu i domowników, a zabudowane płoty (np. z kamienia) stwarzają klaustrofobiczne wrażenie zamknięcia. Ogrodzenia z metalu zapewniają odpowiedni balans między przestrzenią i prywatnością, pozwalając wykorzystać wzór, który będzie najbardziej odpowiadał właścicielom posesji.

3. 100% dopasowania. Płoty i bramy z metalu mogą być dopasowywane do otoczenia, co pozwala stworzyć jednolite ogrodzenia kute mimo różnic w wysokości terenu, rosnących drzew lub niesymetrycznych kształtów działki. W warsztacie metaloplastyka można ustalić wszystkie szczegóły podczas zamawiania ogrodzenia kutego. Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to możliwość zrobienia przęseł różnej wielkości i kształtów, które zniwelują nierówności terenu, tworząc elegancką całość.

4. Własny wzór. Ogrodzenie kute z metalu może być wykonane według jednego z wzorów dostępnych u kowala artystycznego lub według indywidualnego pomysłu klienta. Pozwala to stworzyć niepowtarzalny płot. Istnieje również możliwość modyfikacji modelu pod konkretne zamówienie – wzbogacenie go o dodatkowe elementy ozdobne lub zmianę wymiarów.

5. Spójność aranżacji. Wykonanie płotu z metalu w warsztacie metaloplastyka otwiera dalsze możliwości aranżacji otoczenia domu, z wykorzystaniem tych samych motywów. Dzięki temu u kowala artystycznego można bowiem zamówić pasującą do wzoru kutą furtkę i bramę, inne elementy wykończenia budynku (m.in. barierki balkonowe z metalu) oraz ozdobne drobiazgi utrzymane w tym samym stylu (klamki, zawiasy, dzwonki itp.). Ponadto metaloplastyk wykona również elementy małej architektury i ozdoby ogrodowe.

Ogrodzenie z metalu to inwestycja, która szybko się zwraca. Wytrzymałe, stabilne i piękne staje się ozdobą otoczenia domu i samego budynku. Warto je mieć!